Wydarzenia

Bajkowa diagnostyka obrazowa home

Bajkowa diagnostyka obrazowa

10 września oficjalnie pochwaliliśmy się naszą odmienioną pracownią przy ul. Okólnej 181 w Łodzi. Teraz wnętrza pomieszczeń dekorują wielkoformatowe malowidła wykonane przez Sebastiana Bożka – artystę związanego z Fundacją Urban Forms. Serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym dla nas i naszych Pacjentów dniu wszystkim dzieciom, naszym przyjaciołom, partnerom, a także mediom, które zainteresowała nasza inicjatywa. Wiemy, jak ważne w walce o zdrowie jest nastawienie i samopoczucie, dlatego mamy nadzieję, że od tej chwili pobyt i badania w naszej pracowni oprócz dobrej diagnostyki, pozostawią dobre wspomnienia. Zapraszamy w bajkową podróż!

Przeczytaj więcej
Nowy 64 rzędowy tomograf komputerowym w Łodzi home

Nowy 64 rzędowy tomograf komputerowym w Łodzi

Niższa dawka promieniowania, mniejsza ilość jodu przyjmowana przez Pacjenta, nowe rodzaje badań, udogodnienia dla najmłodszych Pacjentów – to zaledwie kilka zalet nowego 64 rzędowego tomografu komputerowego Optima CT660J, którym od września diagnozujemy Pacjentów w siedzibie Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom Sp. z o.o. w Łodzi.

Przeczytaj więcej
Tomografia komputerowa dla dzieci home

Tomografia komputerowa dla dzieci

Zależy nam, by wizyta w placówce medycznej kojarzyła się najmłodszym Pacjentom z przyjemnymi chwilami, poczuciem bezpieczeństwa i zabawą. W pracowni WIZJA V diagnostyka medyczna w Łodzi przy ul. Okólnej 181 powstał specjalny pokój dla dzieci. Znajdują się tu zabawki, książki z bajkami, audiobooki i kolorowanki. W ciszy i spokoju rodzic może uśpić tu swoje dziecko, by wykonać badanie rezonansem magnetycznym bez podawania silnych leków nasennych, bez nakłuwania oraz z pełnym brzuszkiem u malucha. Wykonujemy również badania dzieci metodą tomografii komputerowej. 64 rzędowy aparat diagnostyczny jest dostosowany do potrzeb najmłodszych. Skrócony czas badania oraz zredukowana dawka promieniowania umożliwiają sprawną diagnostykę. Na ekranie wmontowanym w urządzenie dzieci mogą zobaczyć animowany film instruktażowy, by dowiedzieć się na czym polega badanie, oraz bajki.
Przeczytaj więcej
Dbajmy o głowy naszych seniorów home

Dbajmy o głowy naszych seniorów

Zmiany cywilizacyjne w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat wpłynęły znacząco na wydłużenie życia ludności. Zwiększyła się liczba seniorów – osób po 65 roku życia. Niestety naturalne zmiany związane z wiekiem, zachodzące w organizmie człowieka, powodują pogorszenie sprawności wielu narządów i prowadzą do pogorszenia funkcjonowania takich osób w życiu codziennym.

Przeczytaj więcej
Mamy wspólną wizję ! home

Mamy wspólną wizję !

Razem z Fundacją Art of Breaking wspieramy młodych ludzi w przełamywaniu schematów, barier i dotychczasowych nawyków. Pomagamy odkryć pozytywne wzorce i zupełnie nowe możliwości kształtowania charakteru przez rozwój pasji. Już w najbliższą sobotę, 18 kwietnia, startuje Festiwal Art of Breaking. To 6 edycja największego wydarzenia tanecznego w Polce, które skupia pasjonatów Breakingu z całego świata. Wspieramy i polecamy!

Przeczytaj więcej
Otwarcie nowej pracowni TK w Łodzi home

Otwarcie nowej pracowni TK w Łodzi

Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej w Łodzi

12 września 2014 roku otworzyliśmy nową Pracownię Tomografii Komputerowej w Miejskiej Przychodni Widzew w Łodzi przy Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 157. Gośćmi honorowymi otwarcia były Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki oraz Prezydent Hanna Zdanowska.

 

 

 

Przeczytaj więcej