Dbamy o samopoczucie naszych pacjentów podczas badania rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym, dlatego wnętrza naszej pracowni w Łodzi przy ul. Okólnej 181 zamieniliśmy w bajkowe krainy. Dzięki temu zarówno najmłodsi, jak i dorośli Pacjenci, chociaż na chwilę zapomną o swoich dolegliwościach.

 

   Badanie tomografem komputerowym to droga, która rozpoczyna się już w pokoju przygotowań. Jego grafika skupia uwagę intensywnymi kolorami postaci i motyli. Tutaj również stoi leśny parawan, za którym pacjenci są przygotowywani do badań. Na jednej ze ścian znajduje się dziecko z maską motyla na buzi, które jest obietnicą dalszych przygód i zaprasza do pomieszczenia, w którym przeprowadzone zostanie badanie. W pracowni widzimy liczne postaci, które w stroju kosmonauty czy pirata, przy użyciu samolotu i rakiety podążają zgodnie z wyznaczonym kierunkiem w stronę wyspy, czyli do tomografu komputerowego. Na wyspę pacjenci udają się tratwą niesioną przez fale i sterowaną przez kapitana wyprawy, czyli technika prowadzącego badanie, który instruuje ich przez całą wyprawę.

   Badanie rezonansem magnetycznym to tym razem kosmiczna podróż. Pacjenci znajdują się w pomieszczeniu pełnym planet, kosmonautów i nieziemskich istot, które z kolorowych ścian spoglądają w stronę wehikułu czasu – rezonansu magnetycznego. Dekoracja sprzętu, a także charakterystyczny dźwięk, który się z niego wydobywa sprawiają wrażenie kosmicznej przygody, a nie standardowego badania. Do wehikułu pacjenci wpływają niebieskim obłokiem, a następnie dzięki działaniu pola magnetycznego odbywają podróż do wybranego miejsca, którego odległość wyznacza tylko wyobraźnia. 

   Badamy dzieci. Chcemy, by badanie kojarzyło się najmłodszym pacjentom z przyjemnymi chwilami, poczuciem bezpieczeństwa i zabawą. Pokój dla dzieci, spokój, obecność rodzica, badanie bez znieczulenia, bez nakłuć, podczas naturalnego snu dziecka to nasz standard.

   Pokój dla dzieci to teraz prawdziwa baśniowa kraina. Pełna drzew, ptaków, chmur i śpiących dzieci wpływa kojąco i relaksująco na najmłodszych pacjentów. To tutaj będą oni mogli zasnąć w obecności swoich rodziców, a następnie zostaną poddani badaniu bez użycia środków nasennych czy znieczulających. Po wizycie każdy z małych dzielnych pacjentów otrzymuje kolorowankę z autorskimi ilustracjami oraz kredki.

Pomieszczenie pełni również funkcję pokoju do zabaw dla dzieci czekających na rodziców, którzy sami poddają się badaniu – jest pełne zabawek, kredek, malowanek i książek.

 Zobacz jak powstawały nasze murale. Wielkoformatowe malowidła zostały wykonane przez Sebastiana Bożka – artystę związanego z Fundacją Urban Forms. 

Media o bajkowej diagnostyce obrazowej: TVN24 Dziennik Łódzki TVP Łódź Gazeta Wyborcza Łódź Nasze Miasto Łódź Onet Interia Medycyna Prywatna